LIGA SumDU

Добрий день шановні любителі баскетболу!

Хочеться поділитись трішечки своїми думками про становище баскетболу у нашому місті. Одразу хочу попередити, що це тільки моя думка, ви можете мати іншу.

Ще три-чотири роки тому Суми активно жили баскетболом. Ми мали дві баскетбольні ліги – чоловічу та жіночу “Ліга Сумщини”, де змагалось у різні часи від 13 до 20 колективів. У чоловіків ми мали такі команди: СумДУ, СумДУ-2, Медінс, Медінс-2, 9-й квартал, ЕРА, К-9, Машколедж, Воїни, УАБС, СДПУ, Білопілля, Партизан, Бастіон, Зелена вулиця, СНАУ, КДЮСШ №1, MixTeam, Юність...(може, ще когось забув – не ображайтесь). У дівчат грали такі команди: Суми-баскет, СумДУ, СНАУ, УАБС, Машколедж, Медколедж, Будколедж, Медінс. У нас проходили товариські зустрічі, ігри на Кубок та Суперкубок. До нас приїжджали різні команди з інших міст, для участі у різноманітних турнірах. А що зараз? Аматорський баскетбол взагалі пропав. Вперше, за довгі роки, ми не розпочали грати “Лігу Сумщини”. За цей сезон ми провели аж !!!ОДИН!!! баскетбольний турнір з баскетболу 3 на 3 під час “Sumy EXTRЕMЕ STYLE”. Невже у нас більше немає людей, які хочуть грати у баскетбол? Я думаю вони ще залишились, але їм потрібно, на даний момент, самоорганізуватись (бо хто ж, як не ми) і почати відроджувати аматорський баскетбол у місті. Тому ми, з 3 березня 2018 року, започатковуємо нову лігу – “Відкрита ліга СумДУ” з баскетболу 3 на 3.

“Баскетбол 3 на 3” наразі набирає популярності у Світі і в Україні зокрема (не дарма цей вид спорту буде представлений вперше на Олімпійських іграх у 2020-ому році). Він не потребує великих затрат, ігри проходять швидко та цікаво.

Я вважаю, що спочатку нам буде важко, виникнуть якісь непорозуміння, можливо прорахунки, але після певного часу ми виведемо цей турнір на високий рівень, а команди з нашого міста будуть успішно представляти наш регіон на різних всеукраїнських змаганнях.

Тепер все по порядку.

Коли початок? – 3 березня 2018 рік (субота) о 14:00.

Де? – ЕТ-Корпус СумДУ (м. Суми, вул. Р.-Корсакова, 2).

Що потрібно? – Команда від 3 до 4 чоловік. Форма (не обов’язково однакова, але обов’язково з номером). Добрий настрій і самопочуття.

Як часто будуть проходити змагання? – Ми плануємо проводити ігри кожної суботи. Початок о 13:00.

Система змагань? – Все буде залежати від кількості команд. Всі команди (та гравці особисто) за підсумком ігрового дня отримають рейтингові очки. Рейтинг буде постійно оновлюватись на сайті.

Кількість ігрових днів? – Будемо дивитись по ситуації. Але плануємо 10, а потім, коли погода дозволить проводити змагання на вулиці розпочнем літню лігу з урахуванням всіх недоліків під час пілотного проекту.

Чи можна виступати за різні команди? – Так, але в різні ігрові дні. Зараз деякі із вас скажуть, що так не можна, але я вам скажу: “Наше завдання дати можливість людині грати в баскетбол, якщо вона хоче”. Що робити людині, якщо партнери по команді, припустимо, поїхали “садити картоплю”???!!! В цьому разі, ви маєте право приєднатись до іншої команди, або зорганізувати нову. Ми ж маємо не тільки командний, але й особистий рейтинг. Можливо, вже під час змагань ми це правило переглянемо, але на даний момент так…

Правила?Ось тут (але щось зможем підлаштувати під себе).

Фінанси? – По-перше, хочу запросити спонсорів та меценатів, які можуть якось допомогти, не обов’язково грошима. СумДУ надає приміщення та роздягальні, кубки, медалі та грамоти. Все інше будемо намагатись придбати поступово. На даний момент нам потрібні нові (доброї якості) сітки для кілець, табло, подарунки, медичні засоби (“заморозка”…). Також, потрібно буде знайти кошти на оплату суддям. Можливо, вже під час змагань ми домовимось з гравцями про якийсь мінімальний внесок щосуботи.

Федерація? – Поки що цей турнір аматорський і не проходить під егідою ФБУ, але якщо у нас все вийде, то з нового сезону ми зареєструємо нашу лігу офіційно.

Як зареєструватись на перший ігровий день? – Зателефонуйте мені 0503076207 (Олексій) обов’язково, щоб я мав уявлення про кількість команд для розробки турнірної таблиці та прорахунку кількості ігор.

Можливо, якщо у вас є своя думка, щодо проведення змагань, пишіть або телефонуйте. Готовий до конструктивного діалогу. Дякую за увагу!

.