БК СумДУ – призер двох всеукраїнських турнірів в рамках LVIV 3X3 FESTIVAL

26-28 липня у Львові відбувся, мабуть, наймасштабніший всеукраїнський фестиваль з баскетболу 3х3 цього літа. Окрім Ліги Націй U-23, був зіграний етап чемпіонату України «USL 3×3» та Satellite FIBA 3X3.

В «USL 3×3» серед 12 найсильніших команд категорії PRO своє право зіграти у всеукраїнському фіналі сезону виборював і БК «СумДУ». В першій же грі підопічні Ярослава Ковальова доволі впевнено переграли одного з фаворитів турніру «Новомосковськ» – 19:10. Оформивши другу перемогу 21:14 над командою «Shypshina», «студенти» з першого місця в групі кваліфікувалися до 1/4 фіналу. Суперники з «Quattro» нав’язали силову боротьбу та були дуже близькі до перемоги, однак гравці «СумДУ» у заключній частині гри все ж таки вирвали перемогу 12:11. У півфіналі сумчани дуже невпевнено зіграли на початку, тож непогана гра в кінцівці вже нічого не вирішувала. Як наслідок – найболючіша поразка сумчан за весь «стрітбольний» сезон – 17:9 на користь ще одного фаворита «Stifler». У підсумковому протоколі «СумДУ» посів третю сходинку, «Stifler» задовольнився сріблом, а переможцем стала команда з нашої відбіркової групи «Новомосковськ».

В рамках LVIV 3X3 FESTIVAL  «СумДУ» також став учасником турніру Satellite FIBA 3X3, учасники якого (так само 12 команд) виборювали путівку на турнір FIBA 3Х3 категорії Challenge в Південній Кореї в кінці серпня. У першій грі сумчани з рахунком 21:12 перемогли київський «Old school». У другій грі групової стадії «студенти» зустрілися з переможцем вінницького турніру категорії PRO – одеською «БІПОЮ» та поступилися 17:21. Кваліфікувавшись до ¼ фіналу з другого місця в групі, «СумДУ» виявилися сильнішими за черкаський «Che» – 21:15 та вийшли до півфіналу, де їх вже чекав відомий суперник – «Stifler». Цього разу сумчани змогли зібратися з самого початку та отримали повну сатисфакцію за поразку у попередньому турнірі – 21:10 на користь «СумДУ».

У фіналі на «студентів» уже вдруге за турнір чекала одеська «БІПА». У перші декілька хвилин сумчани захопили ініціативу та завдяки влучним дальнім кидкам та вдалим діям у захисті подекуди мали перевагу у чотири пункти (6:2 та 9:5). Однак втома від другої гри поспіль у «СумДУ» («БІПА» відпочивала після свого півфіналу) та просто надзвичайна перевага одеситів у зрості зіграли свою роль – сумчани на «екваторі» зустрічі «сиділи на фолах». Тим часом, одесити провели потужний трихвилинний відрізок з ривком 7:0 і вже повели 12:9. Однак напруга у грі не спадала… Григорій Алтухов реалізовує два дальніх кидки (щоправда, один з незначним заступом) і знову зрівнює рахунок…  Далі – обмін закиданнями з-під кошика… Знову пробивний фол заробляють одесити – обидва влучно – 15:13. Всеволод Чесак у проході забиває з-під «велетня» суперників (прим. – зріст Анікієнка – 2,17 м), заробивши та виконавши при цьому «and one» – і менше, ніж за 3 хвилини до кінця, рахунок знову нічийний 15:15. Наступна хвилина гри стала вирішальною – плюс 4 від «БІПИ» та, здавалося б, «переможний» для одеситів рахунок 19:15. Однак дальній кидок Чесака та сольний прохід Алтухова повертають інтригу – 19:18. За хвилину до кінця гри «біг-мен» одеситів робить рахунок 20:18. «БІПА» декілька разів могла завершити гру достроково, а сумчани так само могли заробити свої очки. Справжнім героєм міг стати Всеволод Чесак, перевівши гру в овер-тайм, але його дальній кидок з сиреною виявився невлучним. У підсумку перемога та путівка на челенджер в Кореї дістається одеситам, а «СумДУ» отримує друге призове місце (цього разу срібні медалі) у двох турнірах LVIV 3X3 FESTIVAL.