У Кам’янському відбувся Суперфінал Чемпіонату України з баскетболу 3х3

3 серпня в м. Кам’янському зібралися найкращі чоловічі, жіночі та юнацькі колективи з усієї України, щоб підвести логічну риску в літньому сезоні, а також визначити переможців та призерів Чемпіонату України з баскетболу 3х3 сезону 2019 р. Учасниками заходу стали переможці відбіркових етапів, а також найбільш рейтингові команди поточного сезону. Організатором виступила Федерація баскетболу України (зокрема Департамент з баскетболу 3х3), а головним партнером став СК «Прометей» (м.Кам’янське).

У Суперфіналі також прийняли участь команди БК СумДУ U-18 (в категорії «Юнаки до 18 років») та БК СумДУ  (в категорії «PRO»).

Юнаки дуже впевнено розпочали змагання, оформивши два розгроми у своїй групі 22:4 та 20:8. Кваліфікувавшись до чвертьфіналу з першого місця групи С, СумДУ U-18 просто знищив свого наступного суперника – 18:1. До фіналу залишався лише один крок, але зробити його не судилося. Чи то був тягар відповідальності півфінальної гри, чи то банальний «мандраж» перед більш «іменитими» гравцями, але початок гри було повністю провалено як у нападі, так і у захисті. Як результат – приблизно до середини гри СумДУ U-18 поступався 3:9. Але після тайм-ауту хлопці змогли «взяли себе в руки» та спромоглися скоротити відставання до двох очок (9:11), однак на більше їх не вистачило. Фінальний свисток зафіксував рахунок 10:14 на користь команди «Young Blood» (м. Дніпро). У підсумковому протоколі СумДУ U-18 посів 3 місце, а «Young Blood» – друге. Перемогу ж у наднапруженому фіналі з бійкою, видаленнями та фінальним рахунком 10:9 святкував колектив «Заверни с собой» (м.Одеса).

Результат основного складу БК СумДУ, який у дебютному для себе всеукраїнському сезоні з баскетболу 3х3 відіграв у найсильнішій категорії «PRO», виявився «неоднозначним». Але про все по порядку.

Перша гра у групі проти «Нової Каховки» завершилася впевненою перемогою сумчан з рахунком 22:13. Але наступні ігри показали, що без підсилення хоча б одним габаритним гравцем нам не слід особливо сподіватись на перемогу в змаганнях професійного рівня.

Забігаючи наперед, варто відзначити, що другим суперником «СумДУ» в групі став майбутній чемпіон сезону – команда «Контора». Суперник розпочав дуже впевнено, повівши після першої хвилини 4:0, але вже за 30 секунд сумчани «повернулися у гру» – 3:5. Ще за хвилину різниця була вже мінімальною – 5:6. Але свою справу робила значна різниця у габаритах – масивний центровий «Контори» практично все підчищав під кільцем, працюючи на добивання та змушуючи нашу команду порушувати правила. Тож ближче до середини гри сумчани поступалися 6:11 та мали у пасиві 4 фоли проти 0 у суперника. Ще за хвилину рахунок вже становив 7:13. Але серія вдалих дій «СумДУ» знову повернула інтригу до гри – 13:15 за дві з половиною хвилини до фінальної сирени.

На жаль, на більше наших хлопців не вистачило. Тотальна перевага «Контори» під кільцем довела справу до логічного завершення – поразка сумчан 14:19 та друге місце в групі D. В ¼ фіналу нас вже чекав переможець групи B – збірна України до 23 років «Ukraine U-23(2)». Дощ, який розпочався просто перед цим протистоянням, змусив організаторів переїхати до спортивної зали, що могло дати нам деяку перевагу, адже влітку наші хлопці продовжували тренуватись у приміщенні. Але хлопці з команди-суперника показали, що не дарма саме їх викликали до молодіжної збірної України з баскетболу 3х3. З самого початку гри «СумДУ» стикнувся зі своєю стандартною проблемою – слабка конкуренція під кільцем, тож суперник захопив ініціативу і досить довго  тримав сумчан на відстані у 4-5 очок (спочатку 2:6, потім 4:9). Однак, видавши феноменальний відрізок, «студенти» в середині зустрічі перевели  суперника у статус наздоганяючих – 12:11! Деякий час продовжувалась рівна гра та за пару хвилин до завершення табло показувало рівний рахунок – 15:15.

Проте декілька влучних дальніх кидків та «загравання» центрового розвіяло мрії сумчан поборотись за медалі – за пів-хвилини до завершення десятихвилинки «збірники» оформили дострокову перемогу з рахунком 21:16. Як вже зазначалося, чемпіонами сезону стала команда «Контора» (гравці представляють Южне, Миколаїв та Одесу), срібло – у київського «Валідолу», а бронзу завоювала одеська «БІПА». БК СумДУ посів 6 місце у підсумковому протоколі Чемпіонату України з баскетболу 3х3 «Українська Стрітбольна ліга»  серед команд категорії «PRO» сезону 2019 р.

Це був чудовий та видовищний сезон, за що варто подякувати як організаторам, так і учасникам!!! Чекаємо на наступний – олімпійський сезон!!!