Українські збірні прибули у Доху на Всесвітні пляжні ігри

Українські збірні прибули у Доху на всесвітні пляжні ігри. Цього тижня 2 українські збірні стартують на Всесвітніх пляжних іграх, що організовані Міжнародним олімпійським комітетом.

Команда хлопців Сумського державного університету і дівчат Прикарпатського національного університету прибули до столиці Катару Дохи, де візьмуть участь у Всесвітніх пляжних іграх. Цей турнір організовує Міжнародних олімпійський комітет вперше. До програми змагань будуть входити 16 видів спорту в тому числі і баскетбол 3х3. Завдяки високому рейтингу Україна отримала можливість бути представленою двома командами, обидві команда перемогли у СБЛУ-Таскомбанк. Перед відльотом до Дохи, ми поспілкувалися із головним тренером СумДУ Ярославом Ковальовим.

– Цей турнір став приємним бонусом для нас, адже коли ми грали фінал СБЛУ-Таскомбанк, ще не було рішення про те що Українські команди будуть брати участь у Всесвітніх пляжних іграх, але як тільки нам повідомили, що ми представлятимемо Україну на цьому турнірі ми розпочали підготовку. Фактично усе літо ми брали участь у різноманітних турнірах 3х3, для того щоб накати склад і хлопці дуже добре проявили себе. У нас лише одне підсилення з іншої команди – це Ілля Кабацюра з Дніпра, який раніше залучався до кадетської збірної, решта хлопців – з команди Сумського університету. Ігор Стародуб виступав свого часу у дитячій Євролізі. Можливо у частини команди не було ще міжнародного досвіду, але поки що вони не відчувають зайвого тиску і мандражу та й вдома у Сумах мало хто знає про нашу участь у цьому турнірі, сподіваюся поки що. Як поведуться хлопці перед телекамерами, великою кількістю вболівальників я не знаю.

– Чи була можливість ознайомитися із форматом змагань, суперниками?

– Формат звичайний 16 команд розбиті на 4 групи і потім плей-оф за участі перших двох команд із кожної групи. Що цікаво, що принцип розподілу команд по групах був не відомим фактично до самого нашого вильоту, але зазначу, що значна частина команд прибула у Доху одразу із Чемпіонату світу у Китаї, тобто турнір має бути дуже представницьким, так зробила збірна Аргентини, господарі турніру, росіяни мають 2 заміни, які точно не послаблять їхню команду зокрема взяли Чубуркіна, який грав у Лізі націй, один із найсильніших їхніх гравців. У нас буде цілком новий склад. Спробуємо здивувати суперників, адже нарізки по усіх командах, які виступали у Ланьчжоу ми робили. Будемо готуватися і там на місці безпосередньо.

– Зараз в Україні осінь і уже середня температура опустилася до 11-12 градусів, там вам доведеться грати за +30, готові хлопці до такого перепаду.

– Це не має бути проблемою, адже усі команди будуть у однакових умовах. Тим більше у Досі щойно завершився Чемпіонат світу з легкої атлетики, там було кілька сумських спортсменів, ми поспілкувалися із ними, вони говорять, що спеки майже не відчували, адже навіть на легкоатлетичному стадіоні є система кондиціонування, взагалі про організацію турніру у них залишилися дуже хороші враження, усе було зроблено на високому рівні із великою турботою про атлетів. Гадаю нам також сподобається.