БК “СУМДУ” – БК “ПОЛІТЕХНІК” (ХАРКІВ) 72:73 (2 ГРА)

Чемпіонат України. Вища ліга. 6 тур. 2 гра.

07.12.2019 – 12:00 (м. Суми – 3-й корпус СумДУ).

БК “СУМДУ” – БК “ПОЛІТЕХНІК” (ХАРКІВ) 72:73 (14:24, 20:12, 19:16, 19:21).

БК “Політехнік” бере реванш у БК “СумДУ”.

Баскетбольний уік-енд в Сумах підтвердив очікування справжнього “дербі”. Щоправда з неприємним присмаком для господарів, адже БК “СумДУ” поступився у драматичній кінцівці другого матчу. Мабуть, Тимур Арабаджи зробив висновки з учорашньої поразки. Адже гості розпочали дуже потужно, не даючи жодних шансів “студентам”. Їм вдавалося все і в захисті, і у нападі. Перші п’ять хвилин гри у стовпчику реалізації кидків відображалися красномовні “100%”. Господарям вдалося вирівняти гру вже коли харків’яни мали перевагу більше, ніж у 10 пунктів. На першу перерву команди пішли за рахунку 14:24. Ярослав Ковальов зробив певні кадрові перестановки. Зокрема надав більше ігрового часу резервному розігруючому Івану Торбі. Той, хоч і не відзначився особливими статистичними показниками, але за його присутності на майданчику сумчани забили набагато більше, ніж пропустили (+17 у графі “+/-“). Командні старання сумчан дали результат – буквально за декілька секунд до великої перерви рахунок став нічийним, але прикра втрата під власним кільцем призвела до того, що з сиреною господарі отримали “-2” у роздягальню – 34:36. Третя чверть розпочалася з потужного відрізку у виконанні гостей, які відірвалися на 8 очок. Але БК “СумДУ” знову відповів взаємністю – потужна кінцівка десятихвилинки дозволила господарям розпочинати останній ігровий відрізок з мінімальною перевагою 53:52. Так само потужно сумчани розпочали і четверту чверть, довівши свою перевагу до максимальних +7 у зустрічі (60:53). Однак чергова серія помилок та жахлива гра під власним щитом призвела до того, що за п’ять хвилин до кінця гри рахунок знову зрівнявся – 62:62. Гойдалки продовжувалися до фінальної сирени, а розв’язка виявилася драматичною. За хвилину до кінця гри табло знову не відображало нічиєї переваги – 70:70, однак для місцевих вболівальників дав надію Ігор Стародуб – 72:70. Спочатку через пробіжку змарнували шанс відігратися гості, але господарі одразу ж вчергове порушили правила в атаці. До сирени залишалося 27 секунд, але “Політехніку” вистачило 13, щоб вивести Спасича на дальній кидок. Нікола не схибив – 72:73 за 14 секунд до кінця, а цього більше, ніж достатньо. Однак командам, мабуть, здалося, що в цьому протистоянні було замало драматизму. Сумчани після тайм-ауту не змогли завершити атаку влучним кидком, тож пішли на вимушений тактичний фол. Він виявився виправданим – Ілля Чугунов схибив двічі, а господарі заробили право на вкидання за 2,5 секунди до завершення гри. Прокопенко з-за власної лицьової зробив закидання на Решетіла. Антон поборовся, виграв м’яч та змусив суперника сфолити у захисті, коли хронометр зупинився за 0.9 секунд до сирени. Такий шанс випадає тільки в американських фільмах та справжніх дербі. Але хеппі-енди, на жаль, у житті відбуваються не завжди. Так само, як і Чугунов перед цим, Решетіло не зміг впоратися з емоціями та втомою. Два промахи і, як результат – прикра поразка господарів та заслужена перемога БК “Політехнік”. Саме заслужена, адже харків’яни всю гру були швидше та домінували у “фарбі”, іноді роблячи по 3-4 підбори на чужому щиті в одній атаці. Це також призвело до значно більшої кількості фолів у сумчан (26 проти 15). Один тільки Колотілов за гру взяв 20!!! підбирань (9 у нападі), набрав 17 очок та змусив сфолити на собі 8 разів. Найефективнішим (+23 РЕ) у грі став Спасич (16+9пдб.+4рп.+5пх.), який ще і заробив 7 фолів. Достойно зіграли також Кузнецов (17+4пдб.+7рп.) та Савченко (13+2пдб.). У господарів сьогодні найкращим став Прокопенко, який все ж допустив 6 втрат. Навіть низький відсоток реалізації все одно дозволив Стародубу стати одним з найрезультативніших гравців гри. Непогано зіграв Мизь.

БК СумДУ: Прокопенко – 24+4пдб.+4рп.-6 втрат; Стародуб – 18+7пдб.; Мизь – 12+6пдб.+3пх.; Решетіло – 8+13пдб.+4рп.+2бш.-8 втрат; Юркевічус – 5+2пдб.+2бш.; Алтухов – 3+5пдб.+4рп.+2пх.; Юхта-2, Торба.