ЯРОСЛАВ КОВАЛЬОВ: про головні підсумки 2019 року (частина 1)

ЯРОСЛАВ КОВАЛЬОВ: про головні підсумки 2019 року, завдання на 2020 рік, проблеми з фінансуванням, баскетбол 3х3, Універсіаду України та багато іншого.

Напередодні Нового року редакція сайту basket.sumy.ua поспілкувалася з головним тренером БК “СумДУ” та пропонує Вашій увазі першу частину широкого інтерв’ю.

ЧАСТИНА ПЕРША

– Ярославе, ось і завершено 2019 рік. Що можете сказати нашим читачам?

– В першу чергу дозвольте привітати усіх читачів, уболівальників нашої команди та й усіх любителів баскетболу з прийдешнім Новим роком. Хотілося б побажати, щоб у Ваших сім’ях завжди панувала злагода, а рідні і близькі не мали проблем зі здоров’ям. Щоб усі проблеми залишилися у старому році, а новий став якомога успішнішим! Ну а ми, як завжди, чекаємо усіх на наших іграх і будемо намагатися радувати своїх уболівальників!

– Щодо року, що минає. Чи був він успішним для Вашої команди, чи усі сподівання виправдилися?

Я. К.: Якщо говорити про завершення минулого сезону, то, на жаль, ми не змогли досягти того результату, на який сподівалися. Програли декілька важливих ігор, які могли вигравати, тож у підсумку вибули із боротьби за вісімку. Таким чином головне завдання не виконали. А в цьому сезоні нам вдалося зберегти кістяк команди, вчасно розпочати підготовку до чемпіонату 2019-2020 рр. В результаті, новий рік ми вперше за новітню історію БК “СумДУ” зустрічаємо на другому місці своєї групи, поступаючись лише беззаперечному лідеру.

– Але це навряд чи стало б можливим, якби Ви не підсилилися Олександром Прокопенко…

Я. К.: У значній мірі так і є. Вже по ходу сезону ми підсилилися дуже досвідченим гравцем. Він місцевий, тож після травми і реабілітації тренувався з нами. І коли ми досягли згоди про співпрацю, він зміг миттєво влитися в гру, а в поєднанні з його досвідом це дозволило Олександру стати беззаперечним лідером у більшості ігор. За ним тягнуться інші гравці. Він додав впевненості у діях всій команді. Але я б не зводив усе до одного виконавця. Не варто забувати про минулорічний кістяк колективу,який чудово працює сьогодні – Стародуб, Алтухов, Решетіло, Юркевічус… Підсилив командну гру і новачок БК “СумДУ” – Микита Мизь (у попередньому сезоні захищав кольори БК “Золотой вєк” – прим.ред.). Надійно може зіграти Торба, потроху прогресує Юхта. Не варто забувати, що через стару травму та операцію надовго випав капітан Віталій Ігнатченко. На жаль, через проблеми зі здоров’ям на даному відрізку не змогли зіграти на максимум Чесак і Бєлла (ще один новачок команди, минулого сезону виступав за МБК “Маріуполь” – прим. ред.) . Але, сподіваюсь, найближчим часом вони усі знову продемонструють, як вміють грати в баскетбол. У будь-якому випадку я вдячний усім без виключення гравцям команди за ту роль, яку вони виконують на іграх чи тренуваннях, за їх самовіддачу і бажання перемагати. Хоча, звичайно, у мене, як у тренера, є претензії до абсолютно кожного з них (сміється). Коли вони читатимуть інтерв’ю, то обов’язково згадають свої помилки та моменти, над якими я їх прошу працювати…

– Ви не згадали про баскетбол 3х3. Адже тут у команди також були успіхи у 2019 році.

Я. К.: Дійсно. Мабуть у “стрітболі” (колишня, але більш широко вживана назва нового олімпійського виду спорту – прим.ред.) і були наші найбільші здобутки. По перше нашим хлопцям вдалося вдруге поспіль стати Чемпіонами України з баскетболу 3х3 серед студентів. Потім ми вирішили підтримати експеримент ФБУ (за який вдячні особисто Стасу Світлицькому, Юрію Щербаку, Олегу Любімову, Олександру Опаріну та багатьом іншим) та прийняли участь у літньому чемпіонаті з баскетболу 3х3. Не думаю, що нас сприймали серйозно, але ми на першому ж етапі PRO Tour завоювали срібло (сміється). Ми ще двічі на доволі сильних за українськими мірками турнірах ставали призерами. Ігоря Стародуба викликали до тренувального табору збірної України до 23 років, а пізніше – в першому турі Суперліги 3х3 цього сезону – він з колегами по збірній святкував перемогу. На жаль, у серпні на фінальному турнірі USL 3Х3 ми не змогли зачепитися за медалі, але досвід участі допоміг нам пізніше.

– Ви маєте на увазі змагання в Катарі?

Я. К.: Так, звичайно! Як переможцям студентського чемпіонату 3х3 Федерація баскетболу України запропонувала сформувати збірну України U-23 для участі на Перших всесвітніх пляжних іграх у Катарі. У нас була можливість запросити будь-якого гравця, звичайно ж, за умови дозволу від керівництва клубів та бажання самих спортсменів. І, чесно кажучи, спочатку ми розглядали кандидатури близько 10 спортсменів. Але у підсумку ми прийняли амбітне рішення дати шанс і таким чином віддячити саме тим хлопцям, які здобули перемогу для університету на студентських змаганнях – Стародубу, Алтухову та Чесаку. В підсумку і вони віддячили своєю грою та результатом. Підсилення четвертим гравцем зайняло більше часу, але Кабацюра (гравець БК “Новомосковськ” – прим.ред.) так само виправдав сподівання. Прикро, що не змогли завоювати медаль для України, але поступитися одним пунктом у півфіналі та посісти 4 місце серед 16-ти найрейтинговіших країн – непоганий результат для першого міжнародного досвіду!

В другій частині інтерв’ю ви дізнаєтеся про завдання на 2020 рік, можливі ротації у складі команди, проблеми з фінансуванням, Універсіаду України та Європейські університетські ігри з баскетболу 3х3.

Далі буде…