БК «СумДУ» двічі переміг БК «Новомосковськ» на виїзді

До Вашої уваги короткий огляд ігор та турнірне становище після першого кола.

Після святкової паузи відбувся останній тур першого кола чемпіонату. На паркеті СДЮШОР № 5 (м.Дніпро) сумських «студентів» приймав дебютант Вищої ліги БК «Новомосковськ».

Гості підходили до гри у статусі фаворитів, незважаючи на те, що лідер сумчан Олександр Прокопенко знаходиться на перегляді у тренувальному таборі іншої команди. Завдання господарів зачепитися за очки виглядало надскладним, оскільки перед звітним туром їх найкращий виконавець – Ілля Кабацюра – перейшов саме до сумчан. Тим не менше, початок першої гри виграв саме «Новомосковськ». Заміна ключового виконавця змусила Ярослава Ковальова експериментувати зі складом, підбираючи оптимальну «п’ятірку» та шукаючи позицію для новачка. Трохи більше половини першої чверті команди видали більш-менш рівну гру, про що свідчив рахунок 13:11, однак потім господарі скористалися помилками сумчан та зробили ривок 10:0. Якби не «and one» від Стародуба на останній хвилині чверті, то на першу перерву команди пішли б із двозначною різницею у рахунку. А так – 25:16 на користь номінальних господарів майданчику. Власне, на цьому реальні претензії на перемогу команди Ігоря Кобця завершилися. Перші дві хвилини другої чверті жодна з команд не змогла набрати очки, але вже до середини десятихвилинки стараннями Решетіла, Алтухова та Кабацюри гості змогли зрівняти рахунок – 25:25. На 15:01 хвилині гри «Новомосковськ» знову вийшов вперед, але вже за декілька секунд черговий «and one» від Стародуба востаннє зафіксував зміну лідера у зустрічі. До великої перерви на майданчику повністю домінували гравці БК «СумДУ». Видовищний данк від Кабацюри практично з сиреною поставив жирну крапку у нищівній чверті – 4:29. Друга половина гри пройшла без особливих несподіванок. Обидві команди видали результативну гру за впевненої переваги гостей – 22:31 та 19:31 у третій та четвертій десятихвилинках відповідно. Найкращими у складі сумчан стали Стародуб і Кабацюра (+29 РЕ), при цьому Ігор набрав 32 очки, а Ілля у дебютній грі за нову команду оформив дабл-дабл (18 очок + 13 підбирань). Лише одного підбирання не вистачило Алтухову до дабл-даблу. У «Новомосковська» кращими стали Кобець та Шарлай, які набрали по 22 очки.

11.01.2020 р. БК «Новомосковськ» – БК «СумДУ» 70:107 (25:16; 4:29; 22:31; 19:31).

БК СумДУ: Стародуб – 32 + 6 пдб. + 5пр. + 3пх. – 5ф., Кабацюра – 18 +13 пдб., Алтухов – 15 +9 пдб. +4 пр. +3 пх., Решетіло – 12 +6 пдб., Мизь – 10, Юркевічус – 8, Бєлла – 6 +10 пдб., Чесак – 4, Торба – 2.

З самого початку другої зустрічі гравці БК «СумДУ» захопили лідерство і вже жодного разу його не віддавали. На перших же секундах Стародуб реалізував «and one» після влучання з-за дуги. Трохи більше п’яти хвилин знадобилося гостям, щоб оформити двозначну перевагу в рахунку. Варто відзначити, що капітан зміг ще раз набрати чотири очки в одній атаці ще до закінчення чверті. Однак через невелике ушкодження він зіграв сьогодні лише дев’ять з половиною хвилин. Втім, відсутність Стародуба не завадила гравцям БК «СумДУ» оформити розгромну перемогу, при чому шестеро набрали 10+ очок. Гості зробили менше втрат, більше перехоплень та другу гру поспіль суттєво переважали на щитах. Кабацюра та Чесак оформили дабл-дабл. Окремо варто відзначити також Алтухова, який до 20 очок додав 7 підбирань та 8 результативних передач.

БК “СумДУ”: Кабацюра – 24 +11 пдб. + 7пр. + 3пх., Алтухов – 20 +7 пдб. + 8 пр. +3пх., Юркевічус – 17 +6 пдб., Чесак – 16 + 10 пдб. + 3 пх, Мизь – 12, Стародуб – 11, Решетіло – 6 +3 пдб., Бєлла – 6 +3 пдб., Торба – 4 +5 пдб.

Разом з цим туром завершилося перше коло чемпіонату України серед чоловічих команд Вищої ліги. БК «Кривий Ріг-КНУ-КДПУ-Прометей-2» та БК «Дніпро-2-ДВУФК-СДЮШОР №5» не мали проблем з БК «Кремінь-КДЮСШ-2» (Кременчук) та БК «Інваспорт-ДОС ДЮСШ» (Дніпро) відповідно. Основні конкуренти сумчан за другу сходинку турнірної таблиці східної зони зустрілися у Харкові, де НІКО-БАСКЕТ (Миколаїв) двічі здолав місцевий «Політехнік». Таким чином, група умовно поділилася на три частини. Беззаперечне лідерство продовжує утримувати «Кривий Ріг». Групу претендентів на 2-4 місце регулярного чемпіонату складають 5 команд, з яких «СумДУ» та «НІКО-БАСКЕТ» мають по 4-ри поразки, а «Політехнік», «Дніпро-2» та «Маріуполь» – по 7. Але «НІКО-БАСКЕТ» та «Маріуполь» мають ще зіграти між собою перенесену гру. Нижню частину складають три команди, які між собою продовжать боротьбу за потрапляння в плей-оф. Це «Новомосковськ», «Інваспорт» та «Кремінь», які мають три, дві та одну перемоги відповідно.