Ярослав Ковальов: Рівень чемпіонату значно зріс

У нинішньому розіграші чемпіонату серед команд чоловічої Вищої ліги, який через епідемію коронавірусу дочасно було завершено, клуб БК “СумДУ” (Суми) у своїй групі посів третє місце, що є найкращим показником за всі роки виступів.

«Проте амбіції у нас були значно вищі і зупинка чемпіонату нас спочатку шокувала», – зазначив у коментарі сайту ФБУ головний тренер команди Ярослав Ковальов.

– Ми якраз збиралися виїхати до Дніпра на черговий тур. Серйозно готувалися до ігор, тому що нам у спину дихав Політехнік з Харкова. У них були наступні матчі з лідерами – миколаївським Ніко-Баскетом та командою Кривого Рогу, ми ж грали з Дніпром-2 та Новомосковськом і головне завдання було не втратити очки в цих матчах, щоб закріпитися на третій сходинці, яка гарантувала нам на першій стадії плей-офф перевагу свого майданчика.

Коли ми дізналися, що ФБУ прийняла рішення завершити чемпіонат дочасно, звичайно був шок, що наш клуб – це зміст нашого життя, наша робота. Зібрали хлопців, все їм пояснили, провели ще тренування, я дивився на баскетболістів, і бачив в їхніх очах смуток. Вони просто не розуміли, що їм далі робити. Роз’їжджатися, сидіти по домівкам, тренуватися чи ні? Ніхто не мав на це відповідей. Трохи згодом стало зрозуміло, що наша федерація все зробила правильно і, навіть, зрозуміли швидше, ніж у іншій Європі всі наслідки загрози цієї епідемії.

Якщо говорити про нинішній сезон, то ми вже граємо у вищій лізі шостий рік і цей чемпіонат, на мою думку, найсильніший і найцікавіший за всі інші. Рівень всіх команд значно виріс, більш напружено і безкомпромісно проходила переважна більшість матчів. Ми, наприклад, у нашій групі  хоча б раз, але змогли виграти у всіх команд, включаючи головних лідерів. Кривий Ріг ми перемогли на виїзді, також у Миколаєві перемогли Ніко-Баскет , а у Харкові здолали Політехнік після того, як він підсилилися двома легіонерами. Ми ставили собі завдання у підсумку потрапити до четвірки. Звичайно, це для нас було б непросто, враховуючи не дуже довгу лавку запасних, але вважали, що команді це під силу.

Звичайно, нам ще є над чим попрацювати. По-перше, це захист. Дуже проблематично у нас виходить швидко переходити від захисту у напад. Сподіваюся, що наші лідери залишаться на наступний сезон, оскільки гра у нападі переважно будується через них.  Ігор Стародуб, наприклад, один з лідерів ліги за набраними очками, в цьому чемпіонаті добре себе проявив Ілля Кобацюра, що входить до п’ятірки кращих снайперів, прогресує і Ігор Юркевичюс. Вважаю, що ці баскетболісти не пасли б задніх, якщо грали б і в Суперлізі.

Я дуже вдячним всім баскетболістам за спільну роботу, розуміння тих завдань, які перед ними стояли і того успіху, якого ми домоглися. Адже нинішнє третє місце, нехай і в скороченому чемпіонаті – це найкращий результат команди в чемпіонатах. Ми до цього довго йшли, будували команду, набиралися необхідного ігрового досвіду і скажу, що нині Суми мають найсильніший склад за багато останніх років. Це моя думка. Ще раз підкреслю, що рівень чемпіонату значно виріс, і в цьому неабияка заслуга Федерації баскетболу України, яка дуже багато уваги приділяє нашій лізі, і недарма в нинішньому сезоні в кожній групі грало по дев’ять клубів, такої кількості я не пригадую. І це дуже приємно.

У нас було закриття сезону, ми запросили всіх на невеличку  університетську базу відпочинку, в неформальній обстановці поспілкувалися, ні з ким не прощалися. Ми сподіваємося, що після завершення  карантину, можливо, поновляться  матчі Студентської ліги, Суперліги 3х3, де також виступають наші команди. Побачимо, як далі розвиватиметься ситуація. Якщо все залишиться, так як є зараз, будемо зв’язуватися з кожним гравцем, розмовляти з керівництвом щодо того, як готуватися до наступного сезону. Ситуація, на жаль, тільки погіршується. Наприклад, у нас в Сумах на в’їзді-виїзді з міста поставили блок-пости, всім вимірюють температуру і судячи за все найближчим часом добрих новин чекати не варто. Але головне не втрачати оптимізм, рано чи пізно все буде добре і ми плануватимемо свою роботу на наступний сезон так, щоб виступити, як мінімум, не гірше.

ФБУ