Напередодні перших матчів у 2021 році пресслужба БК СумДУ поспілкувалася з головним тренером Ярославом Ковальовим.

– Ярославе, на старті Нового року прийнято підводити певні підсумки першої частини сезону Вищої ліги. Чи можна вважати поточне 7 місце своєї зони провалом на старті сезону?

– Жодним чином. У нас не зіграно ще три тури першого кола і загалом ми провели найменшу кількість ігор серед усіх учасників (за виключенням команд, які знаходяться нижче у турнірній таблиці – прим.ред).

Якщо ж говорити про втрачені очки, то ми потенційно знаходимося на проміжному третьому місці. Звичайно, ми ще не зіграли перенесений тур проти “Політехніка”, який не зазнав досі жодної поразки, а також втратили декілька очок, де це було “зайвим”, але це не критично. На жаль, ми ще жодного туру не зіграли в оптимальному складі.

– З чим це було пов’язано: травми чи, можливо, коронавірус? І як це взагалі вплинуло на командний ростер?

– В першу чергу травми, які переслідують нас з початку підготовки до сезону. Звичайно, були проблеми і з ГРВІ, але не більші, ніж у минулі роки. Неприємні ушкодження ще влітку були у Стародуба та Прокопенка. Довго турбувало плече Кабацюру, який взагалі зіграв тільки в одному турі, а місяць назад довелося зробити дороговартісну операцією. Сподіваємося на його повернення хоча б на стадії плей-офф. Буквально на цьому тижні через стару травму вибув Мизь. Це призвело до того, що довелося шукати підсилення складу. Сподіваємося, що вже у найближчому турі нам допоможе Андрій Шаповалов, попереднім клубом якого був криворізький “Кривбас”.

– Нещодавно ФБУ зобов’язала учасників усіх змагань під своєю егідою провести тестування на наявність антитіл до Covid-19. Як Ви вважаєте, з чим це пов’язано і чи виявилися результати тестування неочікуваними для Вас?

– Ця вимога стала проблемою для багатьох клубів, які не мають суттєвої фінансової підтримки, адже це несе за собою незаплановані грошові витрати. Однак треба віддати шану “чуйці” та водночас виваженому підходу нашої Федерації, яка на крок попереду своїх колег. Ми пам’ятаємо, що рік тому несподіване рішення про дострокове завершення основних Чемпіонатів у підсумку виявилося не тільки правильним, але і надзвичайно своєчасним. З пояснень членів федерації ми зрозуміли, що тотальне тестування на антитіла дасть змогу не просто побачити офіційну статистику хворих чи тих, хто одужав, а й усвідомити реальну картину навколо ситуації з коронавірусом. Принаймні у баскетбольній спільноті. І можу сказати, що нас результати здивували. Адже антитіла є майже у всієї команди! І навряд чи наша команда в цьому унікальна. Це додає впевненості, що пік захворювань все ж подолано, а продовженню сезону ніщо не загрожує.

– Попереду перші ігри команди після новорічних свят. Які найближчі задачі та взагалі завдання на сезон?

– Вже цих вихідних ми приймаємо “МБК-2-НІКО”. Звичайно, зараз це трохи не той потужний колектив, який був у минулому році, але це боєздатна команда молодих виконавців. І в Суми вони їдуть точно не з туристичною метою. Тож ми очікуємо на дуже непросту гру. Наступного тижня так само вдома зіграємо з “Маріуполем”, який в першому колі на своєму майданчику зміг виграти у нас одну зустріч з двох. Після цього маємо виїзд до Дніпра та гру з “Інваспортом” – базовою командою дефлімпійської збірної України. Короткострокове завдання, яке я ставлю перед гравцями – 6 перемог у цих трьох спарених турах. Це дозволить нам полегшити основну задачу на сезон – вихід у плей-офф з максимально високого місця. І нас не цікавить четверте чи навіть третє. Ми розуміємо фінансові можливості та задачі “Політехніка” та “Кривбаса”, однак здатні з ними конкурувати. Щодо плей-офф говорити поки зарано, поговоримо про нього ближче до завершення регулярного Чемпіонату.

Пресслужба БК “СумДУ”