Баскетболіст Будівельника з української Суперліги Паріматч Андрій Кожем`якін поділився в інтерв`ю ESportsBattle власними поглядами на стан та перспективи кіберспорту.

Андрію, привіт. Сьогодні ми з тобою поговоримо про любов спортсменів до кіберспорту. Або про нелюбов. Саме це ми і намагатимемось з’ясувати з тобою.

Привіт! Не буду говорити за всіх, але більшість спортсменів люблять грати у відеоігри, і я не є винятком. На жаль, часто грати не виходить, бо постійно тренуюся, але у вільний час дуже люблю.

В твоєму оточенні багато спортсменів. Яка кількість з них грає в ігри?

Точну кількість не скажу, але думаю, що достатньо багато. Особливо легіонери, коли потрапляють до нас. Їм у вільний час особливо нема чим зайнятися, ось вони і грають.

Як ти оцінюєш розвиток кіберспорту? Може слідкуєш за чимось?

Я вважаю, що за останні роки кіберспорт дуже сильно виріс. Особливо примножилась увага та зацікавленість людей до організації заходів. Раніше, декілька років тому, я слідкував за Dota 2. Особливо радує те, що Україна представлена сильними організаціями і гравцями, котрих знають у всьому світі. В тій же Dota 2, багато хто, навіть не дуже близькі до кіберспорту люди, знають легендарний склад української команди NaVi. Зараз вони, наскільки я знаю, непогано грають в CS:GO. Також в одному інтерв’ю я чув, що організація NaVi придбала великий готель і буде повністю перелаштовувати її під кіберарену.
Саме з таких речей і можна побачити розвиток кіберспорту в Україні.

У що найбільше грають професійні баскетболісти?

Очевидно, що це NBA 2K, і ще FIFA добре заходить. Можливо комусь ще якісь бойові штуки подобаються і тому подібні.

Якщо говорити про кібербаскетбол, то як ти вважаєш, чи є майбутнє у цієї дисципліни?

З кібербаскетболом трошки важче, адже існує реальний баскетбол і порівняти живу гру і гру в 2К важко. Але це я говорю тільки тому, що я баскетболіст, і мене дуже захоплює і драйвить гра жива.
Серед кіберспортивних ігор кібербаскетбол не на першому місці, трохи поступається конкурентам. Проте у кібербаскетболу є своя велика аудиторія фанів, і не може не радувати те, що ESportsBattle, Федерація Баскетболу України та UCBF активно взялися за розвиток цього напрямку.

Нещодавно твій колега, гравець збірної України з баскетболу, Олександр Мішула взяв участь у шоу-матчі ESportsBattle, ФБУ та UCBF. Скажи, а ти граєш у кібербаскетбол? І взагалі, у що граєш?

Так, я бачив, що він був у вас в гостях. Час від часу граю в 2К, але особисто мені більше заходить FIFA. А так можу і в UFC пограти і в інші ігри.

Побажай щось нашим читачам.

Насамперед хотів би побажати міцного здоров’я. І, звісно, реалізації поставлених цілей і мрій, в кіберспорті і не тільки. Любіть маму і мийте руки з милом, як ніколи актуально (посміхається).

Дякуємо тобі! Було дуже приємно поспілкуватися з тобою.

Вдячний вам. Взаємно!

ESportsBattle — найбільша кіберспортивна платформа в Україні, яка включає кіберспортивну академію, національні турніри, матчі 24/7, а також ком’юніті гравців і фанатів esports.

Дізнавайтеся найцікавіше про український кібербаскетбол в соціальних мережах ESportsBattle:

Facebook: https://www.facebook.com/ESportsBattle.Official

Instagram: https://www.instagram.com/esportsbattle.official/

YouTube: http://bit.ly/ESportsBattle_media

ФБУ