27 червня в м. Путивль пройшов традиційний Кубок міста з баскетболу 3х3. Змагання стали першим етапом чемпіонату Сумської області літнього сезону 2021 року.

На день молоді у місті партизанської слави зібралося 22 команди з Сум, Путивля, Конотопу, Ромнів, а також Чернігова, Києва та Харкова. Змагання проводилися у двох категоріях.

14 команд чоловічої категорії сліпим жеребом було розподілено на дві підгрупи по 7 команд, які зіграли за коловою системою кожен з кожним. Сумська «Play light» без проблем виграла усі 6 поєдинків групи А та кваліфікувалася до чвертьфіналу змагань з першого місця. Лише однієї поразки в групі зазнала «Десна» з Чернігова та посіла 2 місце у групі. Одразу 3 команди з трьома перемогами і такою ж кількістю поразок також претендували на вихід з групи, однак за кількістю забитих очок з третього місця в плей-оф вийшли хлопці з колективів «Моджо» та «Добрий вечір». Не вистачило очок «Young boys», а разом з ними припинили боротьбу за медалі команди «Mix» та «Снікерси».

Група Б стала умовною «групою смерті», адже за результатами жеребкуванням до неї потрапила значно більша кількістю потенційно сильних команд. Без поразок груповий етап пройшли харків’яни з «Баскетбольного секонду». За ними розмістилися «Ну ти і аб’юзер» (Суми), «Відьмаки і козак» (Конотоп/Ромни) та «BandERA» (Суми). Не подолали груповий етап «БК Дарниця», «Козаки» та «Old school».

На стадії ¼ фіналу з групи А перемогу здобули тільки хлопці з «Play light», що тільки підтвердило більш потужний склад групи Б. Власне, це продемонстрували і півфінальні зустрічі.

¼ фіналу

«Play light» – «BandERA» 11:5.

«Десна» – «Відьмаки і козак» 8:10.

«Моджо» – «Ну ти і аб’юзер» 14:22.

«Добрий вечір» – «Баскетбольний секонд» 10:21.

½ фіналу

«Play light» – «Ну ти і аб’юзер» 13:21.

«Відьмаки і козак» – «Баскетбольний секонд» 13:17.

За кількістю набраних очок протягом усього турніру «Play light» з обласного центру здобули 3 місце змагань. Конотопсько-роменська збірна «Відьмаки і козак» зупинилися за крок до медалей.

Фінальна гра за своєю красою, напругою та емоціям дійсно відповідала чемпіонському статусу. Втім, лише половину зустрічі точилася рівна боротьба, а глядачі спостерігали за «гойдалками», коли  вперед виходила то одна, то інша команда. Наявність більш габаритного «бігмена» так само, як і на груповому етапі, дозволила святкувати перемогу харків’янам.

Фінал

«Баскетбольний секонд» (Харків) – «Ну ти і аб’юзер» (Суми) 21:13.

Юнацька категорія зібрала 8 команд, в яких грали хлопці 2005 р.н. і молодші, а також колективи дівчат. За схемою проведення учасники були розподілені на 2 групи по 4 команди, які зіграли по колу. Після цього дві кращі команди виходили до півфіналів. «Суперзаври» та дівоча «Суми-баскет» вибули зі змагань після групового етапу групи А. Та ж сама доля спіткала жіночий колектив «СумДПУ» та дітлахів з команди «V».

На стадії півфіналу зіграли 3 команди зі складу путивльських «Партизан». І якщо переможець групи Б – «Білосніжка і три гноми» – не мав проблем з командою одноклубників «Дядя Ваня», то їх земляки з «Aboba» ледь не перетворили фінал юнацької категорії на домашнє тренування. Проте, «Моджо-2005» цьому все ж завадили. Поступаючись 13:17, гості з Сум змогли зібратися та вирвати перемогу.

½ фіналу (юнаки)

«Aboba» – «Моджо-2005» 16:21.

«Дядя Ваня» – «Білосніжка і три гноми» 7:20.

Бронзовими призерами юнацької категорії стала команда «Aboba» (Путивль). А у фіналі, так само, як і у чоловічій категорії, зустрілися перше та друге місце групи Б. Власне, як і на груповому етапі, перемогу на змаганнях святкував переможець своєї групи.

Фінал (юнаки)

«Білосніжка і три гноми» (Путивль) – «Моджо-2005» (Суми)  18:11.

Кубок Путивля з баскетболу 3х3 став першим етапом літнього чемпіонату Сумської області. Плануються ще як мінімум два етапи (попередньо – в Сумах у липні та в Ромнах у серпні), однак кількість етапів, їх терміни та місце проведення може бути змінено.

Редакція сайту basket.sumy.ua вчергове хоче подякувати організаціям «Золото інків» та «Сейм-Агро», а також особисто Роману Якименко, без яких це баскетбольне свято не відбулося б. Сподіваємося, що рано чи пізно в Сумській області будуть з’являтися все більше і більше  меценатів, які будуть підтримувати наш вид спорту.

Грайте, цікавтесь, підтримуйте баскетбол!!!