З 16 по 19 липня 2023 року в м. Дебрецен (Угорщина) пройшов Чемпіонат Європи з баскетболу 3х3 серед університетів.

У чоловічій категорії зіграли 24 команди, а Україну представляла збірна Сумського державного університету. Колектив під керівництвом тренера Ярослава КОВАЛЬОВА декілька років поспіль вигравав національні студентські чемпіонати, однак лише з четвертої спроби зміг виїхати в Європу. До цього на заваді ставали карантин, відсутність фінансування, початок повномасштабної війни.
Втім, перший млинець не виявився комом. Сум’яни зі 100% показником завершили груповий етап змагань (1 місце групи В).

Українці почергово здолали Спортивний університет Кельна (Німеччина) – 19:8, Університет Корвіна (м. Будапешт, Угорщина) – 21:15, Університет Валенсії (Іспанія) – 21:12, Університет Дубровника (Хорватія) – 21:16 та Технічний університет в Брно (Чехія) – 22:10. На стадії плей-офф нашій команді не стали на заваді Університет Марібора (Словенія) – 21:8 , Університет Бордо (Франція) – 21:12 та Академічний центр Руппіна (Ізраїль) – 21:12.

На жаль, у півфінальному матчі проти ізраїльтян багаторічний лідер і снайпер команди, аспірант ННІ БіЕМ Ігор СТАРОДУБ зазнав прикрої травми та не зміг зіграти у фіналі. Граючи втрьох, без замін і без капітана, сум’янам не вдалося скласти конкуренцію фаворитам змагань – минулорічним переможцям Європейських студентських ігор з Університету Вітовта Великого (м. Каунас, Литва) – 10:21.

Таким чином, збірна Сумського державного університету виборола срібні медалі свого дебютного Чемпіонату Європи з баскетболу 3х3 серед університетів.

Склад команди – Ігор СТАРОДУБ, Ілля КАБАЦЮРА, Сергій СТАРЦЕВ, Євген БАЛАБАН. Головний тренер – Ярослав КОВАЛЬОВ.

Вітаємо наших спортсменів!