13 жовтня “Збірна Сумської області — Баскетбольний клуб “СумДУ” стартувала у чемпіонаті України з баскетболу серед чоловічих команд вищої ліги. Тепер баскетболісти готуються до матчів другого туру. Суспільне поспілкувалося з тренером та капітаном команди.

Ярослав Ковальов майже десять років тренує сумську команду. До цього, говорить пан Ярослав, у команди були різні етапи. Проте минулий баскетбольний рік він вважає одним з кращих. “В “Молодіжній лізі” ми перше місце посіли. Ми вдало виступили в 3х3 як на українському рівні (стали чемпіонами України), так і на європейському (ми стали “срібними” призерами). І вибороли право їхати в листопаді на чемпіонат світу в Катар”, — розповів Ярослав Ковальов.

У це міжсезоння сумська команда зазнала кадрових змін, розповів тренер: “Покинув команду лідер Ігор Стародуб (на якому трималась більша частина взаємодій). Зараз команда грає трохи по іншому, зараз немає явно вираженого лідера, а всі хлопці намагаються один одного підтримувати. Ми більш стали командою. І, думаю, для цих гравців молодих це є плюсом”.

Стартом сезону Ярослав Ковальов в цілому задоволений: “Перший тур показав, що ми можемо конкурувати з будь-якою командою. Да, є дві команди які дуже сильні – це команда “Прометей” і команда “Самбір”. Але як показала гра ми “Самбіру” не уступили”.

Капітаном “Збірної Сумської області — Баскетбольного клубу “СумДУ” нині є Максим Михайлов. “Буває іноді мені тяжко підтримувати гравців коли йде гра. Але також і дуже легко – тому, що я з партнерами з команди дуже гарно дружу, у нас дуже гарний контакт з ними. І тому мені якось спокійніше”, — говорить спортсмен.

27 жовтня стартує другий тур чемпіонату. У ньому суперниками команди Ярослава Ковальова буде миколаївський “Ніко-Баскет”, “Прометей” зі Слобожанського і харківський “Політехнік”.

Качанов Олександр

Суспільне НОВИНИ: Суми