З 10 по 12 листопада 2023 року у місті Доха (Катар) проходив Чемпіонат Світу з баскетболу 3х3 серед університетів. В цих змаганнях взяла участь команда Сумського Державного Університету (СумДУ) у складі: Михайлов Максим, Філоненко Іван, Кузьмін Родіон та Кошевацький Ілля (тренер – Ковальов Ярослав).

Наші хлопці доволі легко пройшли груповий раунд, де здолали USIU-Africa (Кенія) – 21:10 та UC Chile (Чилі) – 21:9.

Зайнявши перше місце у групі “політехівці” вийшли у чвертьфінал потрапивши на австралійців Monash University. Гра перетворилася на “гойдалки”, які завершилися овертаймом. Спортивне везіння виявилося прихильним до сумських стрітболістів, які за допомогою “кидка із-за дуги” Родіона Кузьміна вийшли до півфіналу – 22:20.

Віддавши дуже багато сил та емоцій у чвертьфіналі хлопці практично не пручалися іншим австралійцям у матчі за вихід у фінал Uni of Sydney, результат гри – 21:6.

У матчі за бронзу підопічні Ярослава Ковальова зустрілися з бразильцями – Paulista University. Всю гру наші хлопці поступалися і здавалося, що поразка вже близько, але український характер не дозволив опустити руки та за чотири секунди до кінця основого часу Максим Михайлов зрівняв рахунок і перевів гру у овертайм, а там “спеціаліст по переможним кидкам” – Родіон Кузьмін знову зробив свою справу – виконавши “бронзовий” кидок із-за дуги. У підсумку – 20:18.

СумДУ – бронзові призери Чемпіонату Світу з баскетболу 3х3 серед університетів.

У фінальному матчі литовський університет Vytautas Magnus переміг Uni of Sydney з рахунком 21:12 та став чемпіоном Світу з баскетболу 3х3 серед студентів.