У Сумському державному університеті привітали команду вишу, яка стала бронзовим призером чемпіонату світу з баскетболу 3х3 серед закладів вищої освіти. На зустріч прийшли тренер Ярослав Ковальов та гравці команди Максим Михайлов, Іван Філоненко і Родіон Кузьмін.

На турнірі у катарському місті Доха брали участь по 12 чоловічих та жіночих команд. В чоловічій сітці суперниками українців були студентські команди з Іспанії, Литви, Австралії, Китаю, Катару, Гани, Кенії, Бразилії, Мексики та Чилі.

Сумчани у групі перемогли студентів з Кенії (21:10) та Чилі (21:9) у чвертьфіналі в овертаймі здолали австралійців (22:20), у півфіналі поступились іншій команді з Зеленого континенту (6:21), а у “бронзовому” поєдинку перемоги студентів з Бразилії. Цей матч завершився внічию (18:18), а перемогу сумчанам приніс дальній кидок Родіона Кузьміна в овертаймі.

"Відчув дотик кидку та зрозумів – зайде в кільце". У Сумах привітали "бронзових" призерів чемпіонату світу з баскетболу

Родіон Кузьмін, Іван Філоненко і Максим Михайлов. Фото: Суспільне Суми

“Це була третя гра за цей день. Ми з хлопцями дуже втомилися. Було дуже важко грати. Та знайшли в собі сили й перемогли. Я, коли м’яч кидав, відразу відчув дотик кидку та зрозумів – це кидок точно зайде в кільце”, – пригадав “бронзовий” призер чемпіонату світу Родіон Кузьмін.

Іван Філоненко розповів – після перемоги першою, кому він зателефонував, була його дівчина. “Зв’язку не було – тому я зміг тільки написати. Але вона дуже раділа за нас, вона дивилася всі ігри. Дуже була рада за нас”, – розказав “бронзовий” призер.

Капітаном “бронзової” команди на катарському турнірі був Максим Михайлов. У медалі, розповів спортсмен, не вірив до останнього: “До п’ятого матчу більше шансів, що ми не думали навіть про медалі. Після п’ятого, коли Родіон Кузьмін закинув переможний кидок були дуже раді і уявляли себе з медалями”.

До цих медалей команда Сумського державного університету, розказав тренер команди Ярослав Ковальов, йшла 9 років. “В останньому матчі за “бронзу” я весь час говорив хлопцям: “Треба потерпіти. І результат прийде”. І результат прийшов”, – вважає Ярослав Ковальов.

Тренер сказав – що було після переможного кидка не пам’ятає. Про цей момент йому розповіли гравці команди: “Коли м’яч залетів, хлопці казали: “Ми бачили як тренер перестрибнув через паркан так, наче його і не було”. Я біг до них, я не міг нарадуватися. Для мене це була перемога всього мого життя”.

Джерело: СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ – Качанов Олександр, Марковська Юлія.